30.12.2012

Kardan adam


Yılbaşından önce küçük bir iş daha çıkarabildim. Hem de haftanın anlam ve önemine uygun olarak :)

Önceki gün akşam birden canım kanaviçe çekti. Milano'ya gittiğimde aldığım bir dergide 101 küçük desen vardı. Ben de bunu seçtim ve 2 akşamda işledim.Herkese tekrar mutlu, sağlıklı, başarılı, bol paralı yeni bir yıl diliyorum.

Sevgiler...25.12.2012

Kanaviçe işlemeli, dantelli örtüUzun zaman sonra yeniden MERHABA :)

Üç haftadan uzun bir süredir yazı yazmadım, paylaşım yapmadım. Bu üç haftaya bir çok şey sığdırdım. Bir İtalya/Milano fuar gezisi, bir iki  hastalık da bunlara dahil.

Çok şükür şimdi iyiyim ama ocağın 20 sinden sonraya planladığım bir safra kesesi ameliyatı var sırada.

Sağlık olsun diyelim :)

Gelelim örtümüze. 3 Sene önce bir kaç ebatta salon takımı olarak kullanmak üzere dantelleri ördüm. O aralar çalıştığımdan zaman gelir de işlerim düşüncesiyle linen kumaş aldım ve bir çeyizciye dantelleri ara dantel olarak sardırdım.Geçen mart nisan aylarında alttaki resimde göreceğiniz gibi bir hesap işi desenini kanaviçe olarak başladım. Ancak, bitiremedim. Sürekli üstüne yeni işler yaptım ve benim örtünün adı ''Dursun'a çıktı. Milano dönüşü karar verdim bitirmeye ve bitirdim. Malesef çeyizcinin iyi iş çıkarmadığını da geç de olsa anladım. Çok içime sinmedi bu yüzden. Bitirmenin zevkini yaşıyorum sadece :)

İçime sinmeyen bir başka şey de fotoğraflar. Fotoğraf makinemin ayarını kaçırdım ve malesef istediğim gibi fotoğraflar çekemiyorum. Bunda balkon sezonunun kapanmasının da etkisi var tabiki :)

Efendim; eğer yeni yıla kadar bir daha yazamazsam diye şimdiden blog arkadaşlarımın ve bu yazıyı okuyan herkesin yeni yılını kutluyor ve yeni yılda herkese kendimle birlikte sağlık,huzur,mutluluk,başarı,şans ve bol para diliyorum.

İyi yıllar!

Hamiş: Sevgili blog arkadaşlarımdan ilgilenmediğimden dolayı gücenenler varsa anlarım. Kesinlikle haklıdırlar. Ne yazık ki bu kadar yetişebiliyorum.


1.12.2012

Fanatik file

 Geçenlerde ördüğüm fileden sonra Facebook sayfamda bir kampanya başlatabileceğime dair bir öneri geldi. Benim de aklıma yattı ve başlattım. Kampanyanın adı Poşete hayır; gelsin fileler, bez torbalar! 

Bu fileyi kampanyaya destek için ördüm. Tamamen ölçüsüz, hesapsız ve elimde kalan iplerle ördüm. Bu yüzden en üst bölümdeki sarı renk tutmadı :)  Alttaki rengin devamını almak istedim ama malesef bulamadım.


Kampanya sayfama ilgilenenler buyurabilir:

https://www.facebook.com/events/135069793309455/