27.10.2011

Yeni kanaviçe havlu


Bu deseni yabancı bir internet sitesinde gördüm ve çok hoşuma gitti.Son zamanlarda maviyi çok kullandığım için renkleri değiştirdim.Elimde çok iş olmasına rağmen başladım.O kadar çok yapmak istediğim desen var ki hangisini yapacağımı şaşırıyorum.

25.10.2011

Tığ örgüsü bere

Alttaki resimdeki çocuk beresini ve bir kaç tane daha Denizli hayvanları koruma derneğinin yardım kermesi için yazın sıcaklarında örmüştüm.Sıradaki kermeste satılacaklar :)

24.10.2011

Çiçek dalı desenli havlu

Bu güzel havluyu Gülşen Can  hanım işlemiş.Facebook sayfamda paylaştı.Çok hoş olmuş.Sanırım kendisi yüklediği için beğeni ve yorum benim dışımda mümkün olmadı.Bu nedenle yeniden paylaşıyorum.

22.10.2011

Kanaviçe havlu

Yeni bir kilim desenli havlu işliyorum.Sıcak ve soğuk renkler birbirini çok güzel tamamlıyor.Bittiğinde burada paylaşacağım.

21.10.2011

Bebek battaniyesi

Bu bebek battaniyesi maharetli Zehra ablamız (bazılarımızın teyzesi,birimizin de kayınvalidesi) tarafından örüldü.Benim bir kaç gün önce paylaştığım battaniyenin de kaynağıdır :)

Tığ işi sepet


Bir arkadaşımın az kullandığı ve artık kullanmak istemediği atkısı şirin bir sepet oldu.İçine toka,takı vb. şeyler koyulabilir.

20.10.2011

Tığ işi battaniye

Yazın kavuran sıcaklarında balkonda ördüm bu battaniyeyi.Değişik renk versiyonlarıyla uygulanabilir.Bebek battaniyesi ve yatak örtüsü de yapılabilir.Ben tek kişilik yatak örtüsü ebatında ördüm.Biraz zahmetli oldu ama değdi.

Mavi bebek beresi

Bu bereyi bebe ipini iki kat yaparak tığla sık iğne yaparak(amigurumi tekniği) ördüm.Kulakları,gözleri ve burnu  da tığla örerek üzerine diktim.

19.10.2011

Kanaviçeli peçete

Bir alışverişte(Tabi ki Denizlide) bu peçeteleri gördüm.Bazı yerleri delikli olarak dokunmuş.Hemen kafamda şimşekler çaktı.Delikli alanlara küçük çiçekler yerleştirebilirdim.Yerleştirdimde :)

18.10.2011

Kanaviçe havluNetten bulduğum deseni (şema hemen üstte) havluya biraz farklı bir biçimde uyguladım.

Kanaviçe,mor kedi deseni işlemeli ayraç

Evenweave kumaş üzerine kedi desenini kanaviçe işledim.Arasına karton koydum.İğne ile çevresini diktim.Alttan ve üstten tel çekerek saçakları oluşturdum.Hem okumayı sevenler hem de kedi sevenler için sevimli bir ayraç oldu.

17.10.2011

16.10.2011

Sıradaki kanaviçe peşkir

Tekrar netten bulduğum bir deseni havluya uyguluyorum.1-2 gün içinde bitecek.


Sayfamın simgesi olan desen ile başlıyorum yayına :) İnternetten bulduğum deseni havluya uyguladım.Çok beğenildi ve hala beğeniliyor.

PEŞKİR

Peşkir şimdi de blogda.Yaptıklarımı,yapmayı düşündüklerimi,beğendiklerimi burada paylaşacağım.Haydi hayırlısı...